"Buszujący w zbożu"
Ablazir
Championships:
1x Televison
1 x Hardcore
Championships as another characters:
1 x Tag Team with R-Truth as Mark Henry
Offline
Mam pytanie. Mógłby mi ktoś polecić jakąś ciekawą książkę z działu fantasy(mogą być też inne)? Oczywiście chodzi mi o tytuły, które nie zostały tutaj wymienione.
Yeah ah ha
you know what it is
Black and yellow, black and yellow
Black and yellow, black and yellow
Kliknij, przeczytaj i skomentuj...
Offline
Wizard napisał:
Mam pytanie. Mógłby mi ktoś polecić jakąś ciekawą książkę z działu fantasy(mogą być też inne)? Oczywiście chodzi mi o tytuły, które nie zostały tutaj wymienione.
Wszystko z Prattcheta (zacznij od cyklu "Straż! Straż" i kontynuacje. Myślę, że babka w bibliotece może coś polecić), twórczość Philipiuka (Jakub Wendrowycz), Kłamca Jakuba Ćwieka (nie jestem pewny czy to on napisał). + Kroniki Czarnej Kompanii (z czym nawiasem mówiąc łączy się mój Fifowy przydomek )
Ostatnio edytowany przez El Ninho (2012-11-25 19:38:21)
Offline
Może to nie jest fantastyka, ale moim zdaniem warte polecenia. Dzisiaj miałem okazje przeczytać "Zeznania Niekrytego Krytyka" i od razu zaznaczę, że to była moja druga styczność z tym panem (parę minut wcześniej obejrzałem jego filmik z Ukrytej Prawdy"). Muszę przyznać, że wstęp mnie rozbawił, ale później mimo dość luźnego języka Niekryty poruszył naprawdę istotne tematy i zmusił mnie do kilku refleksji. Nie jest to książka długa (ok. 120 stron z obrazkami <3) do tego nie droga, bo chyba kosztuje 19,99 (to nie są dwie dychy!), więc można spokojnie przeczytać ją w drodze do szkoły i z powrotem.
Offline
El Ninho napisał:
Lukaszak napisał:
Dobrze odkopuje temat gdyby ktoś chciał sobie książkę kupić to zdecydowanie polecam a George'a R. R. Martina Pieśń Lodu i Ognia http://pl.wikipedia.org/wiki/Pie%C5%9B% … du_i_Ognia
Również polecam, bo książka jest rewelacyjna. Podobnie jak serial, ale w adaptacji niestety razi nagość, która niszczy fabułę (sceny rodem z pornhuba są po prostu niepotrzebne). Wracając do książki, mamy do czynienia z historią osadzoną w podobnych realiach, co Władca Pierścienia. Różnica polega na braku fantastycznych ras takich jak elfy czy krasnoludy. Akcja dzieje się na wyspie, która nazywa się "Siedem Królestw", aktualnie jednak są one zjednoczone pod berłem Roberta Bareathona. Głównymi bohaterami są osoby z północnego rodu Starków. Jest środek długiego lata, szykują się obwite żniwa i nic nie zwiastuje na to, by coś miało się zmienić w Westeros. Później jednak sprawy zaczynają się komplikować. Jest to swego rodzaju rarytas dla fanów fantastyki. Minusem jest jak dla mnie tłumaczenie, bo zwroty typu "moja pani matka" (jednak to jestem w stanie zrozumieć) czy "ser Stark" (nie sir, ser!) brzmią kiepsko.
Jestem przy piątym tomie Pieśni Lodu i Ognia i też polecam, bo książka wymiata. Wiele nie będę opisywać bo zrobił to Ninho, ale naprawdę ta saga przebija chyba nawet Wiedźmina, którego dotąd uznawałem za najlepszą serię książek.
Offline
Cholernie dobra książka, która miażdży jaja. Igrzyska Śmierci. Jednak po kolei. Niestety jak każdy, mam jakąś wadę. Po prostu uwielbiam fantastykę. Dzięki radzie pani bibliotekarki trafiłem na tą książkę. Nie żałuję, naprawdę nie żałuję. Może wkurzać trochę narracja w czasie teraźniejszym, czego chyba zbyt często się nie widzi. Fabuła? Z kontynentu zwanego Ameryka Północna zostało jedno wielkie gunwo. Może nie tak do końca, ale fakty są następujące. Zamiast państw, widzimy trzynaście dystryktów + Kapitol, który jest głową i rękami imperium. Pewnego dnia dystrykty wypowiedziały posłuszeństwo Kapitolowi, przez co 13. został zrównany z powierzchnią ziemi. To jednak nie koniec represji. Co roku każdy dystrykt musi wystawiać dwoje trybutów w wieku 12-18 lat (dziewczyna i chłopak) w tzw. Głodowych Igrzyskach. 24 młodych ludzi walczy o przetrwanie na arenie. Wygrać może tylko jedno z nich. Zazwyczaj o tym, kto będzie reprezentował dany dystrykt decyduje losowanie. W 12., najbiedniejszym dystrykcie żyje sobie 16-letnia Katniss Everdeen. Dziewczyna zajmuje się kłusownictwem, czym naraża się na śmierć. Robi to, by utrzymać rodzinę, ponieważ jej ojciec, górnik, ginie w katastrofie. Do 74. Igrzysk Głodowych życie Katniss, chociaż trudne i najeżone ryzykiem, raczej nie odbiega od normalnych realiów życia ludzi zamieszkujących dystrykt 12. Dopiero podczas losowania sytuacja dziewczyny zmienia się. Do udziału w Igrzyskach zostaje wylosowana jej młodsza, dwunastoletnia siostra, którą za wszelką cenę Katniss chciała chronić. Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że młodsza z dziewczyn do losowania przystępuje pierwszy raz. Więcej nie zdradzę, ale dla pasjonatów literatury fantastycznej pozycja obowiązkowa. Igrzyska śmierci - Suzanne Collins. Polecam, Jacek Gmoch.
Offline
Osobiście (i serio) polecam nowelistykę polską z XIX wieku. Sienkiewicz, Prus, Świętochowski - Panowię robią literacką robotę na najwyższym poziomie.
Offline
Polecam polskie fantasy, np. seria książek o przygodach Jakuba Wędrowycza Andrzeja Pilipiuka. Wciąga i szybko się czyta.
Offline