Mr.Anderson - 2011-04-12 15:29:57

Nietypowa gra niezależna pozwalająca graczom na swobodne wznoszenie wymyślonych przez nich budynków w świecie osadzonym w realiach fantasy.
Minecraft to przebojowa produkcja niezależnego studia Mojang Specifications. Gracze wcielają się w górnika, który wpierw pozyskuje duże przypominające cegły bloki, a potem tworzy z nich różnego rodzaju konstrukcje.

Cała gra to w gruncie rzeczy jedna wielka piaskownica, nieograniczająca w żaden sposób swobody gracza. Zostajemy wrzuceni do wygenerowanego proceduralnie świata zbudowanego w całości z trójwymiarowych bloków. Bawiąc się w górnika uzyskujemy materiały, z których potem produkujemy wszystko, co tylko sobie wymarzymy – broń, narzędzia czy budynki. Świat Minecrafta zbudowany jest jedynie z takich właśnie bloków i w grze znajdziemy 55 różnych ich rodzajów, każdy posiadający własne cechy i nadający się do różnych celów.

Tak... To jest oficjalne gadanie o Minecraft`cie. A na dobrą sprawę moimi słowami to jest coś wspaniałego, gra w której mamy większe możliwości niż ludzie pierwotni! :o :p a grafika jest bardzo słaba... I to jest jeden z jej największych ZALET! Serio, z resztą co ja tu wam będę gadał... Sami sprawdźcie. Jeżeli ktoś już grał podzielcie się opiniami o tej grze.

Zapraszam do dyskusji. ;)

nwf.pun.pl